cxv van gistereneen dagzooals de Academie er maar weinig telt. Maar al moge de geestdrift weer lang zaam insluimeren, de herinnering blijft, leeft voort, het toekomstig leven met gloed bezielend. Kame raden, blijft dezen dag gedenken, toont dat ge die hooge eer waardig zijt! Voordat wij echter verder gaan, willen wij hier den warmen, oprechten dank betuigen van het Ca detten-korps aan het Bestuur der Academieen vooral aan den lsten Luitenant Makkink, die, krachtig gesteund door de Assaut-commissiegeen moeite gespaard heeft, ten einde het Koninginnen-Assaut zoo goed mogelijk te doen slagen. De twee volgende maanden bevatten geen noemens waardige bijzonderheden. Men begon alleen met het trainen voor het laatste Assaut, dat, naar hetgeen de repetitie's doen vermoeden, in luister de anderen naar den kroon zal dingen. Ongetwijfeld zal Vivat" met zijn schitterende Revue Artistique" een groot gedeelte van het te behalen succes veroveren. Moge deze avond op waardige wijze de lange reeks van Assauts sluiten, die voor velen een aangename herin nering aan hun Academieleven zullen vormen. 19 November. Het bericht van de roemvolle ver meestering van Tjakra-Negarahet laatste reduit der Balineezendoor het Indische Leger, dat hiermede schitterend het laag verraad van Augustus heeft ge wroken. Velen van onze, kort geleden tot officier benoemdeen ons nog zoo bekende oudere kame raden hebben aan die overwinning deelgenomen. Eén is daar gevallen, en 't is met weemoed, dat wij hem herdenkendie zich op de Academie van zoo '11

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 123