CXXIII vijand had stelling genomen in een mesdjid, door een zwaren muur met versperde deuropening van den door de colonne gevolgden weg gescheiden, 't Was hier bij de verovering van dezen tempel, dat de jeugdige 2de luitenant der Infanterie, L. G. Musquetier, uit eene andere opening naar buiten snellende om den vijand te vervolgen doodelijk in het hart werd getroffen. Onder voordurend vuren en toenemende verliezen, waardoor ten slotte de transportmiddelen te kort schoten om de dooden en gewondenten getale van veertigte vervoerenzoodat de eerste met uitzon dering van den luitenant Musquetier moesten worden achtergelaten, werd eindelijk Tjakra bereikt en van hier, onder onafgebroken vuur, ten ruim 8 ure 's avonds mede een toevlucht in den Dewatempel gevonden. Welke gebeurtenissen hadden de drie compagniën van het 7e bataljon en de beide veldstukken, die onder den majoor A. A van Blommenstein in den avond van dien 25-26 Augustusnacht in een open bivak tusschen Mataram en Tjakra-Negara waren gelegerder toe genoopt een schuilplaats in den c. 500 Meter meer zuidwaarts gelegen Dewatempel te zoeken? Ofschoon tegen half twaalf duidelijk geweer- en kanonvuur van de zijde van Tjakra vernomen, en een bange nacht was doorgebracht, waarin elk oogen- blik eeu aanval, op het zoo blootgestelde bivak kon worden verwacht, bleef deze tot het aanbreken van den dag uit. Toen teisterde eensklaps een vreeselijk vuur uit de kampongranden van Mataram en Tjakra

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 131