CXXIV de schier weerloos daartusschen gelegerde troepen. Om half negen 's morgens heeft men reeds bijna honderd dooden en gekwetsten, de l3te luitenant der Infan terie D. Dooremans wordt door een kogel in den linker bovenarm, in de borst doordringende, doodelijk gewond, het aantal gevallenen vermeerdert steeds, ten 9 ure treft een kogel den lste luitenant der in fanterie W. J. Abeleven in de keelterwijl hij met zijne manschappen achter eene lage bortwering vuurt, de manschappen geknield, hij voor een oogenblik opgericht. Vallende wordt hij opgenomen door zijn bediende en een sergeant, waarbij deze een kogel in den kin krijgt, die verder in de zijde van den reeds doodelijk getroffen Abeleven doordringt. De toestand is onhoudbaarslechts een snelle vlucht met achterlating van alles behalve de gewonden, naar den nabijgelegen tempel kan nog redden. Onderweg wordt nog de 2de luitenant Aussems door een kogel in het been onder de knie getroffen. In den Dewatempel komt men een oogenblik tot adem. Door aanhoudende signalen maakt men de terug- trekkenden van het 6e bataljon op de verandering van bivak opmerkzaam. Hierdoor gelukt 't dezenzooals wij boven zagen» mede veilig den tempel te bereiken. Helaas, voor den generaal Van Ham was 't slechts om hier den laatsten adem uit te blazen. Na een korten doodstrijd overleed hij kalmna in de laatste oogeublikken nog door den pastoor Vogel, mede hierheen gevlucht, bijgestaan te zijn en de heilige sacramenten ontvangen te hebben. Een

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 132