CXXXI geeft hi] last tot stormen. De eerste aanval wordt afgeslagen, de tweede gelakt. De kapitein Jansen dringt de poeri aan de voorzijde binnen, gelijktijdig verschijnt de kapitein Creutz Lechleitner, van de eerste colonne, aan de achterzijde. De poeri is ons De groote kruisweg door Mataram wordt nu door beide colonnes bereikt. Niet minder dan 67 lijken van Baliërs getuigen hier van den verwoeden strijd. En ook elders is de bodem met gesneuvelden bedekt. Niet alleen van de Baliërs De 2e colonne is iumiddels ook bij de poeri aan gekomen de Baliërs trachten zich nog slechts door de vlucht te reddenverschillende der bij de vroe gere overvalling verloren gegane voorwerpenvoer tuigen, ook een kanon, wordt onder daverende hoerah's teruggebracht, maar de geestdrift stijgt ten top als de Opperbevelhebber hier in het centrum van het vroegere vorstenverblijf te midden der verzamelde troepen verschijnt De vernedering is uitgewischt, ons prestige her steld, bloedig het verraad gewroken, glansrijk het militair beleid van den Bevelhebber uit den strijd te voorschijn getreden! Maar nog een zware beproeving wacht ons. Den volgenden dag wordt het succes voortgezet de binnen Mataram ingenomen positie verbeterd, het omliggend terrein geraseerd. Een peleton Infanterie onder den kapitein Van Griethuizen en den lsten luitenant Van Oppen waarbij zich de kapitein Van Erpecum, adjudant van den nieuwen tweeden bevelhebberden generaal Segov, aansluit wordt op het bericht van twee

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 139