VII waarde verkrijgende droeve herinnering aan wapen makkers, gevallen kalm, vastberaden, als offer van hun plichtstarend op hunne beelteniszal de sympathie in uw gemoed verlevendigd worden, zult ge bedenkendat zij streden voor de grootheid van ons land, bezield door het verhevene in hun roeping, die ook de uwe is, die van zelfopoffering en zelf verloochening. Moge bij het lezen der volgende bladzijden, de dag u weer levendig voor den geest staan, waarop het H.H. M.M. de Koninginnen behaagde ons Gebouw de hooge eer van een bezoek te verleenen een dagdie immer in ons geheugen zal voortleven als de schoonste uit onze Academiejaren. De herinnering zal u terug voeren naar het oogenblik waarop onze jeugdige Vorstin de gelederen voorbijreeddat onstuimig u het hart trilde van liefde en eerbied; vol geestdrift ge onwillekeurig zwoert uw leven Haren dienst te wijden; Haren roem hoog te zullen houden. Eenmaal komt wellicht de tijddat ge zult moeten strijden voor de onafhankelijkheid van het kleine plekje gronds, dat Nederland heet, strijden voor het bezit van het bezit van het schoone Insulinde dan zal Haar beeld u voor de oogen zweven, het enthousiasme uw ziel doorvlammen, vast zult ge u aansluiten, om de heilige Oranjevaan en mocht ge komen te sneven, zoo zij het met het bewust zijn te zijn gevallen voor de vrijheid van het Vader land, de eer onzer Vorstin, getrouw aan uw devies: »Oranje tot den laatsten snik!" De Redactie. W. H. O. H.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 15