45 Het exercitieveldwaar wij van onze prilste jeugd af met een geweer over de schouder en een rapier aan de zijrondgehuppeld haddenwas verdwenen of liever gezegd herschapen in een lusthof; overal waren bloembedden aangebracht of keurige prieeltjes gebouwd, die een Spaansch hidalgo" in verrukking zouden gebracht hebben't scheen wel of het bekoorlijke Valkie" op Kilacadmon terecht was gekomen. Ook op de batterij blonk ander geschutde grappige voorladertjes, die wij van Herauguière enzijnSpaausche kornuiten hadden geërfd, waren verdwenen, en ook de 24 cM., die ijzeren reus tegen wiens zetel, ik thans droomde, rustte bij zijn vaderen. Alleen ons oude Kilacadmon verhief nog steeds den fleren kruin en zag minachtend neer op Breda en op 't ons zoo dierbare Ginneken, en op al de geliefde wandelplaatsjes waar zoo menig jonkertje verraderlijk door Cupidootje getroffen werd of over zijn beeren liep te zuchten. Maar ook het innerlijke van de Villa »Enricus" was veranderd. Geen luchtige slaapzalen waar 's winters koele zephyrtjes over onze hoofden streken, maar muffemoderne zalen met tochtlatten. Geen stoomkacheltjesdie ons tegen koude en vorst hardden en die het nooit boven 54° Fahrenheit konden brengenmaar vulkachelsdie beter in een vrouwenklooster zouden passen. Weg, was de gezelligheid op de amusementszaal, waar vroeger de beeltenissen van Rabenhaupt en andere gïoote mannen vriendelijk neerzagen op de troepjes krijgslieden in vuile mouwvestenwelke op den stoompijp zaten met een bordje beschuitjes en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 195