46 een glaasje Trappisten bier tusschen de verkleumde vingers, of gezellig aan tafels zaten te whisten en pandoeren om »des keizers baard niets van dat alles, neen, ik zag een gezelschap heeren met gepommadeerde harenen opgevulde mouwvesten die in gemakkelijke fauteuils zaten, fijne manilla's rookten en taartjes aten, terwijl [ze [over politiek en de emancipatie der vrouw spraken. Ik ergerde mij toen ik zag hoe in de biljartzaalwaar eens de cadets met vierkante ballen op heuvelachtige billards meesterstooten maaktende nieuwerwetsche jonkers zelfs geen carambole konden voortbrengen op een marmeren dito. En verder richtte ik mijn schreden, naar 't aller heiligste, naar de keuken, waar wij als baar stonden en met open monden het menu van den kok aan hoorden, om 't later aan onze meesters mee ie deelen, waar de heerlijke bruine boontjes met de onvolprezen snoeperige kaantjes" werden geprepareerd of waar aan het »Noorsche Zeebanket," alias stokvisch, de laatste hand gelegd werd. Alles, alles was zoo akelig modern geworden. Zoo fin de siècle. Arm, arm Kilacadmon dacht ik, wat zult ge uwe vrienden van vroeger missen, die bij inspecties de hoofden der groote mannen op uw binnenplein be wonderden, en tegelijkertijd al hun redenaarstalent aanwendden om op rijkskosten, nieuw haar op hun schako te krijgen. Maar toen ik zoo liep te brommen, bekroop mij toch de lust om nog eens de politiekamer te bezoeken, dat schrikbeeld voor jeugdige cadets, dat toevluchts oord voor ouderen in den examentijd, de plaats waar 7

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 196