51 Kitty von Schwalmen en Emma's verloofde Hans van Bergen. Kitty logeerde voor eenige weken bij haar vriendin op de heerlijk gelegen villa »Emma" van den Heer Van den Heuvel. Emma en Hans waren hartstochtelijke beoefenaars van de wielersport en hadden ook dezen middag weer een klein ritje ge daan, daar Kitty onder geen voorwendsel gewild had, dat Emma voor haar zou thuis blijven: zij zou zich wel amuseeren met een handwerkje of lectuur. Tengevolge van het gevoerde gesprek werd Kitty eenige dagen onderwezen door Hans en weldra was zij zoover gevorderddat zij niet al te groote ritjes zonder vermoeid te worden kon meemaken. De jongelui lieten voortaan geen dag voorbijgaan zonder eenige uurtjes te rijdenvooral daar de om streken van de bekoorlijke zeebadplaats, in welks nabijheid villa »Emma" gelegen was, als het ware dwongen tot een bezoek. Heerlijke rustpunten werden gevondenminder om te rusten dan wel om in een dolce farniente" te genieten van de prachtige natuur. Langzamerhand begon Hanshoewel hij het zich- zelven niet wilden bekennenzich minder rustig te gevoelen als Kitty in zijn nabijheid was of het woord tot hem richtte. Hij stelde zich allerlei vragen: hij hield toch zoo zielsveel van Emma, zijn lieve Empie, zijn wijfje, zooals hij haar soms noemde, het was toch niet mogelijk, dat Kitty, die hij pas zoo kort kende, zijn hart zou hebben veroverd? Neen, neen, dat wilde hij niet, hij wilde alleen aan zijn mooi toekomstig vrouwtje denkendat daar zoo bevallig op het gras lag. En de lust kwam in hem op, haar in één kus zijn onwankelbare liefde te betuigen, O O

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 201