56 zag hij Kitty.Een licht gilletje, het geschuifel van de cushion-bands en de trappers over den grond.... Hans ontwaakte plotseling uit zijn mijmeringen en zagdat Kitty met haar safety was omgevallen- Hoe kwam het Dat was mindereerst helpen J Hij sprong vlug van zijn wiel en liep op Kitty toe om haar op te helpen. En toen hij haar aanraakte toen kwam weer dat vreemde gevoel in hem op maar hevigersterker dan ooit en hij moest haar in de oogen zien, in die donkere, schitterende oogen.... Zij glimlachte om hem te bewijzendat zij zich niet bezeerd hadhij had haar in zijn armenvoelde haar adem bij zijn gezicht en plotselingzonder zich rekenschap te geven, drukte hij haar onstuimig aan zijn borst eu kuste haar Eén kus slechtsmaar daarin lag al die zoo lang verborgenongekende liefdewaarvan Hans zichzelf niet recht bewust was en die eindelijk tot uiting was gekomen. Eén woordeen naamontsnapte zachtwelluidendvol liefde aan zijn lippenKitty »Hans!" verwijtend herinnerde Kitty hem aan zijn verloofde, voor het eerst hem met zijn voornaam aansprekende. Ook zij was zoo innig gelukkig ge weest, dat eéne oogenblikzij had sedert eenigen tijd liefde voor den flinken jongen man opgevat, maar had die steeds goed verborgen weten te houden. Niemand wist, hoezeer zij leed onder de gedachte, dat hij reeds aan een ander toebehoorde, aan haar vriendindat hij nooit de hare zou kunnen zijn. En Hans stond daar als vernietigd, gebroken. Hij dacht er niet aandat Kitty's geheele handelwijze bewees, dat zij zijne liefde beantwoordde. En al had

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 206