63 dat de slaap eenige verkwikking kwam schenken aan het afgetobde lichaampje, anemonisch omhulsel der weeke kinderziel. En als de bezorgde moeder, zachtjes, heel zachtjes binnentreedt en naar hare zieke lieveling komt kijken, dan keert deze zich ter nauwernood omen met hare thans zoo doffe kijkersdie zóó zeer van vreugde glinsteren kondenals zij met zus speelde of als moesje haar voorlas uit het Groote Sprookjesboek van Moeder de Gans, staarde zij Mama aan, zonder te beseffenwie het was. Ook haren grooten broer herkende zij niettoen deze bij haar bedje kwam nadat de lessen op het Gymnasium geëindigd waren anders ging hij altijd een straatje omof bleef wat ravottenmet de makkersop het veldwaar de soldaten exerceerdennu was hij dadelijk naar huis gegaanna eerst voor zuslief de bonbons gekocht te hebbenwaar zij zooveel van hield. Maar Jopie was erger gewordenen lustte ze niet. Ach, zij had zoo'n pijn! Toen het avond werd, nam de pijn toe en de koorts kwam ook heviger opzetten. De dokter had de zieke dien dag al tweemaal bezocht, en 's avonds kwam hij nog eens kijken en drong aan op ijscomprijssen. Meer zeide hij nietzoodat moeder voor het ergste vreesde zonder het zich te willen bekennen. O zij mocht er niet aan denken »De crisis zou van nacht wel intreden," had de dokter verklaard. Daarom waren vader en moeder niet gaan rustenmaar wakende gebleven bij het ziekbedwaarin de kleine in de hevigste ijlkoortsen lag. Akelig klonken de onsamenhangende woorden

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 213