77 »'t Is maar goed ook," dacht ik, want dit is niet de »Brug der Zuchten," en over een andere brug mag zoo'n kaboutertje hij had veel vakken mee niet gaan. Zoo kwamen we samen aan 't aardappelhok. »'t Is geen aardappelhok" zei de kleutertenminste 's nachts niet." »Wat is er dan te zien?" vroeg ik. Niets voor jou, was de repliek, dan dansen daar de zalige zieltjes der gestorven bajadères, en ze maken een lawaai en vechten en dansen en joelen en schelden, maar er uit mogen ze niet." Waarom zoo'n straf?" was mijne nuchtere vraag. k Zal t je vertellen," zei de kleine man, »maar zwijg er over, anders krijg je 't tegenwoordige geslacht op je dak, als je eens op de corridor surveilleert. De oermoeder der bajadères kwamna een eervolle loopbaan op de Bredasche straten, met een certificaat van onbesproken gedrag op de K. M. A. teneinde daar te plassen en te wasschen. Na 40-jarigen diensttijd als zoodanig werd zij gepasporteerd. Toen was zij oud en leelijk. Toen ze voor 't laatst zou weggaanen opdook uit de onderaardsche gewestengelastte haar Oberon de elfenkoningdie thans weg is maar die je hier nog gekend hebt, nu ook zichzelf eens te wasschen. Maar dat was te veel gevergd, dat deed ze niet! Toen werd Oberon boos en sloot haar op in 't aardappelenhoken na haar, de geest van alle andere die dezelfde straf verdiend hebben, en daar huizen ze nu. Haar bezem nemen ze mee, dat begrijp je, en zij onderhouden de gemeenschap met de buitenwereld door hare katten. Die heb je hier wel O

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 227