78 rond zien loopen niet waar Zeker beaamde ik dankbaar nu te wetenhoe die diertjes hier zoo foei leelijk zijn. Vervolgens bracht hij mij achter de revolverbaan. Licht me eens op", riep hij mij van uit de diepte der grassprieten toe, »en zet me eens in dat schietgat." Daar heb je nu onze Ruhmeshallezei hijtoen we beide naar binnen keken »daar ontvangen wij de Bre- dasche nijmphen, en dan is het er wat mooiAlleen de verlichting wil niet best lukken, we hebben al van alles geprobeerd, ten koste van onze oogen natuurlijk." Waarom ga je dan niet naar het Hoofdgebouw vroeg ik natuurlijk. Daar komen wij welmaar eerst als de lichten uit zijn. Heb-je 't dan wel eens doorwandeld?" »Dat gaat niet," zei ik, vraag maar aan de lui in den examentijd." »Toch moetje 't eens probeeren, maar voorzichtig. Op de amusementzaal moet je dan eens komen. Je hebt natuurlijk altijd gemeend, dat daar 's nachts niets te zien was, en dat die twee oliepitjes daar alleen maar brandden om de muggen en vliegen te concentreeren, die anders de verf van de tafels loopenmaar je zoudt je vergissenvriend Dan staan daar alle ramen openalle gordijnen wapperen lustig tegen de zoldering, en de lijsten der portretten verspreiden een vurigen rossen gloed, de kroontjes braken vuur, en de hooge personaadjes stappen, in alle stilte natuurlijk, uit hunne vurige omlijsting naar vorenen rijden en rossen en springen daar over tafels en banken heenen gesticuleeren en twisten en onderhandelen alles in stilte, spreken

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 228