88 ongeluk. Op een dag, waarop hij dat het allerminst verwacht zal hebben, schreef ik hem Harry, alles moet uit zijn, vraag me niets meer." Die enkele woorden maakten hem tot een ander mensch; ik zelf zag dat welmaar ook niemand andersdaar hij te trotsch was om niemandwien ookop dat oogenblik een blik in zijn hart te laten slaan. Ik had verwacht, maar niet gehooptdat hij voortaan niet meer komen zouwat allicht tot onaangename verklaringen aan leiding zou hebben gegeven. Maar dat deed hij niet, hij bleef niet weg, hoe ontzettend zwaar hem mijne tegenwoordigheid ook moest vallentoch bespaarde hij mij veel, wat anders onvermijdelijk waren geweest. Drie maanden daarna was ik geëngageerd met hem dien ik later mijn echtgenoot noemde, en hij Harry wat is er van hem geworden?" Angstig smeekend was de blikdien de geest opvingtoen zij bij de laatste woorden de zijden wimpers naar hem opsloeg. Ongelukkigewaarom zoudt gijdie door een enkele gril een geheel menschenleven verwoestet, nog wenschen te weten, wat het lot is geweest van hemwiens ideaal gij eenmaal waart »Ik weet, dat ik dat recht verloren heb, maar zeg ten minsteoheb medelijden met mijdie allicht ongelukkiger ben dan hij zelf zeg slechts heeft Harry mij vergiffenis geschonken »Zag hij u nu en zag hij u zoo, er zou geen twijfel aan kunnen bestaan, maar nooit op aarde zal hij uw berouw aanschouwen; het is te laat. Kom mede." En weer ging het voorthet landwaaraan zooveel gelukkige, maar ook zooveel treurige herinneringen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 238