97 liefhebbenbeschermenals moeder er niet meer is. de zult me niet vergeten niet waarmijn kind Blijf rein Cécile moeder zal over je waken." De handen, samengevouwen als tot een gebed, ruischt het onhoorbaar van haar lippen: Almachtige God, bescherm mijn kind. Houdt haar onschuldighaar mijn leven mijn alles." Cécile was bij het bed neergeknield, het hoofd gedrukt in de handen snikkend. Ozij werd haast krankzinnig! van smart En waarom moest hethaar moederhet eenige wat ze op aarde bezathet liefste, waarvoor zij haar leven had willen geven? En dan bruiste en woelde het hartstochtelijk in die kleine kinderzieldie niet kon begrijpen het waarom die niet wilde berusten. Zij had gebedengesmeekt waarom onverhoord? Was Hij dan niet barmhartig en goed, de Vader, tot wien zij zich richtte? En eensklaps dan besefte zij het in zijn geheelen omvang, het verlies: het drong tot haar door, ver pletterend het zieleleven met doffezware slagen verdoovend het verstand. Wild richtte zij zich op. Neen, het zou niet, het kon niet, en dan klonk in doodssmart dan ééne woord: Moeder!" Zij zal u niet meer hooren, Cécile, moeder is dood. Gij zult haar niet meer lief kozennemen haar gezicht in uw handen, zooals ge vroeger deed, kussen de lieve mondnu voor altijd verstijfd. Nimmer meer zullen haar handen teeder over uw lokken strijken die oogen u aankijken vol liefdegesloten de monddie u haar lievelinghaar engel noemde. Ze heeft voor het laatst u willen omhelzensluiten aan haar hartgestameld uw naam, toen is ze gestorven.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 247