101 geheele ziel slechts van hem vervuld iszijn nabijheid voldoende is om een gouden zonneschijn in uw oogen te doen tintelen, een lichtend waas van geluk over uw wezen te spreiden? Neen 'tis machtiger dan dat! 'tis liefde, die zich juichend baan breekt in het on schuldig gemoed, jubelend in wonderzoete melodiëen, die het hart bedwelmen, 't Is haar gloed, die uw ziel doorvlamthaar edel lichtdat straalt in den glans der oogen. Tracht niet te ontworstelen aan haar bekoring; verzet u niet tegen den regen van schoonste bloemen, met welriekenden geurdie Amorzeker van de overwinningmet zilveren lach op u doet neerdalen. Voordat ge bet weet heeft de schalk het hart verstrikt in rozen guirlandes en zweeft ge met hem mee naar zijn toovertuinschitterend in lichtglans waar wonderlijke bloemen bloeienzacht wiegende Eolus-klanken u omruischenmedevoeren van droom tot droomen dan zijt ge slaaf, geboeid in rozenketens. Stamelendals vertrouwde ze zich zelve niet fluisterde Cécile het zacht voor zich heenZou het liefde wezen?" En als onder invloed dier zalige bekoring sloot ze de oogen en liet zich gewillig voortwiegen op golven van gelukop den gouden stroom der fantasie. Cécile zal hem nooit vergeten, dien dag dat hij haar zijn liefde bekende, 't Was een mooie morgen, en aangelokt door het zacht, verrukkelijk weer, was ze wat in het bosch gaan wandelen. Overal zon licht dat flonkert in myriaden sneeuwkristallenhet wit gewaad der boo men bezaait met tallooze dia- 16

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 251