107 fermde? Stervenalleenverlaten en dan barst ze in snikken uitMoederheb medelijden met uw kind, 't Is stil; slechts nu en dan het geratel van rij tuigen door de straten. En plotseling daar hoort ze stemmen. Mijn Godze herkent ze't is zijn stem! O, ze heeft zich dan niet vergist, ze wist het, hij zou komen, om haar voor eeuwig de zijne te noemen. Dronken van geluk staat ze op, en wankelt naar het raam. Het welt in haar op met bruisende golven, hartstochtelijk; een wilde gloed, die haar naar de wangen stijgt; bedwelmend ruischt de bloemenmuziek harer liefde door het hart, dat van verrukking klopt, en zalig, vol verlangen staart ze naar buiten. Een mist hangt in de stratenflauw verlicht door de lantaarns. Ze ziet twee gestalten uit den nevel komenlangzamerhand tredend in het schijnsel van het gaslicht. Al hare zenuwen trillen als ze den schitterenden blik op hem gevestigd houdt. Dan hoort ze Henri, ik mag je wel feliciteeren met je engagement met Eugenie. Je hebt lang ge wacht voor dat je je declareerde." En dan lachend na een pauze»En hoe denk je nu te doen met die amourette van je, met dat meisje, Cécile, heet ze, is het niet." Hij haalt zijn schouders op Och dat was slechts pour passer le temps. Ze begon me op het laatst te vervelen, dat kind"Een doffe snik, als die van een doodelijk gewond dier; de zware slag van een vallend lichaameen bloedstroom gudsend over het tapijteen einde makend aan een jong leven En uit de verte weerklinkt zijn ironischhelle schaterlach Irneh-Wally.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 257