LXXXV1 Doch laten we nu tot het jaarverslag komen dat onze voorgangers tot 24 November 1893 hadden bijgehouden Die dag was getuige van de schitterende fuif van Vivat," dat weder zijn eenmal gevestigden goeden naam handhaafde en veel succes inoogste. Dat de nummers, die de vereeniging ten beste gaf, in onzen smaak vielenbewezen de sedert dien tijd »en vogue" zijnde zangdito's, en dikwijls weerklonk door 't gebouw het op de wijze van »Loin du Bal" gezongen stukje van Chaldax. De wiegende tonen brachten ons in herinnering, dat het Assaut op handen was. Het Assaut, het glaspunt van het jaar, ons Dokstukje, waarvoor we alles over hadden. En toch had een gedeelte van het korps om de ons bekende redenen zich tegen houden daarvan verzet. Een schriftelijke stemming bewees echter dat de oude fuifgeest nog in ons leefde. De dagen na de uitvoering van Vivat" vonden ons dan ook in full training. De Assaut- Commissie, uit Koning (als president,) Koch, Pabst, van Aken, Boumanvan Hasselt en van Erp be staande, wist er de ware animo onder te houden. Even als vroeger was ook nu weder de gymnatiekzaal het tooneel der voorstellingen en algemeene repetitie's. Vooral die op de vrije Woensdag middagen konden verbazend gezellig zijn. Het gloeiende kacheltje, dat ons een welkome gelegenheid aanboodde stramme, slechts door een tricot bedekte, ledematen te verwarmen; de vroolijke, opwekkende, traditioneele Assaut-marschen en walsende gedachte aan den gewichtigen avondaan het wellicht te behalen succes dat alles maakte dat er braaf gewerkt

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 94