LXXXVII werd, zoo braaf zelfs, dat dikwijls de welluidende muziektoonen verstomden om plaats te maken voor een diep stilzwijgen, geabsorbeerd als de heeren musici waren in de oefeningen. Een heftig tikken met den dirigeerstok door den Heer Stenz bracht dan weer leven en orde in de brouwerij en vooruit ging het dan in woeste vaart op de maten van Figaro-marschof »Sturmvogel-Galop." Een af wisseling in het dagelijksch program bracht de St. Nicolaasavond met zijn herinneringen, zijn sur prises van thuis, waardoor de begeerlijkheden van het Kerst-verlof nog aanlokkelijkerhet verlangen naar huis grooter werden. Gelukkig liet de ge vreesde cholera ons ditmaal in het ongestoord bezit der zoetigheden. Dan eindelijk ten langen leste het Assaut zelve op Zaterdagavond, 16 December. Het was grimmig koud, hetgeen de »en haie" opgestelde balcommis sarissen aan den ingang van Concordia maar al te goed merkten; weldra echter werd hun aandacht ten volle in beslag genomen door den stroom van genoodigdende talrijke piqante en aantrekkelijke gezichtjes niet te vergetenmenig jonkers-hart klopte luider bij de gedachte aan de lieftallige gratie naast hem menig keer werd de pelerine of mantel slechts langzaam afgenomenalsof het mooie gezichtje en figuurtje magnetisch des jonkers oogen boeiden. En wanneer men de zaal binnenging werd de aan dacht getrokken door de fraaie versiering. Alle eer aan de Assaut-Commisiewie het gelukte, ondanks de beperkte middelenwaarover ze kon beschikken op smaakvolle en elegante wijzehet stijve van het

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 95