LXXXIX Asymptoot het evenwicht te verliezenen ontrukte de wankelbare positie menig gilletje van de zijde van het publiekdoch een te rechter tijd aangebrachte steun van achter de coulissen verhoedde den nood- lottigen val, en kwam ten gunste aan het succes. Het laatste nummer, waarin Rescue een fanatieken iandakpartij uitvoerde, besloot op waardige wijs het Assaut. Het daarna gevolgd bal voerde de feest vreugde ten top en de kleine nagemaakte Cadet, die van uit een bloemruiker naar beneden bengelde, zal zijn danslustige wapenmakkers wel benijd hebben. Op het souper betuigde de President zijn dank aan de aanwezigenvoor de eer ons bewezen, terwijl hij tevens hulde bracht aan de vriendelijke geefsters der sneeuwballen en kunstbloemen. Wij hadden alleen spijt dat alles zoo gauw voorbij was. Het thuisblijven op den volgenden dag, als scherp contrast, was wel in staat ons te ontnuchteren en uit den sfeer van genot tot de kille werkelijkheid te roepen, t Was een natuurlijk gevolg der driemaandelijksche lystendie weer als altijd vele slachtoffers eischten welke mistroostig afstand deden van hun verlofs- droomen. Alvorens echter verder te gaan, is het hier niet misplaatst een woord van warmen dank te brengen aan onze Assaut-Commissie, die, onder leiding van den kapitein Schwartz, haar uiterste best heeft gedaan, om dien avond onvergetelijk te doen blijven. De langzamerhand verschijnende koffertjes op de corridors waren een verblijdend teeken dat het verlof met rassche schreden naderde, en den 25s^en December stoven de gezellige kerstviuken naar alle oorden van het land uiteen. Op den 28sten had de football-match

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 97