XCI Zelfs deanders zoo heftigeverkiezingen voor den Almanakdie 't vorig jaar op Poolsche landdagen gelekenvermochten de gemoederen niet wakker te schuddenhet gebruikelijke animo bleef wegzoo zelfsdat er wegens de geringe ambitie een her stemming noodig was. Een oogenblik slechts wist het Whistconcours, voor 28 Januari op touw gezet, de aandacht te boeien, daarna dommelden wij zoetjesaan weer in om met schrik wakker te worden door het gerinkel der bellen van Prins Carnaval, die 4 Februari in Breda zijn intocht deed, hetgeen bij vele de onweerstaanbare lust deed ontstaan om dien dag de narrenkap om te hangen; 'twas namelijk 's avonds gemaskerd bal in Concordia. Onder de talrijke gecostumeerden bevond zich natuurlijk geen enkele cadet, de order had hen voorzeker afgeschrikt. Den vorigen avond was het 4de jaar naar het bal van Jacob van Lennep" gegaan. Over 't algemeen hadden de beide hoogste studiejaren op het chapitre: uitgaan, volstrekt geen reden van klagende Gouverneur voorkwam als 't ware hunne wenschen. Intusschen werd de Amusementzaal tusschen 5 en 7 uur merkbaar leeg, en mochten gymnastiek en schermzaal zich integendeel in druk bezoek verheugen. Met stalen volharding werd er getraind voor het con cours, dat 12 Februari met de ongeoefende gym nasten begon. Gedurende veertien dagen worstelde men in beide arena's om de talrijke prijzen en me dailles en toonden de deelnemersdat ook die tak van sport door ons bijzonder beoefend werd. Ook van de zijde der Officieren mochten wij veel belang stelling ondervinden. O O

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1895 | | pagina 99