cxxv De Kapitein G. Nypels opende deze reeks den 3den Februari, met eene, met onverdeelde belang stelling gevolgde, verhandeling over «Moed". Wij meenen wel uit naam van het geheele korps te spreken, wanneer wij den wensch uiten, dat dit jaai die door ons zoo gewaardeerde voordrachten zullen worden hervat. Met eenige lichtpunt in 't overigens zoo donker ver schiet was tCarnavalwaarvan in Breda, evenals in alle groote plaatsen der zuidelijke provinciënzeer veel werk wordt gemaakt. Gewoonlijk werden in de laatste jaren op die feestdagen, eenige bijzondere voor rechten toegestaan en zoo zou het ook nu zijn. Reeds den löden Februari werd het aan diegenen, welke in verband met den uitslag der halfjaarlijksche studielijsten voor bijzondere voorrechten in aanmerking waren gekomentoegestaanhet gecostumeerd hal der vereeniging «Jacob van Lennep" hij te wonen. Doch de Carnavals-Zondag was voor allen waar schijnlijk een der aangenaamste der tot nu toe op de Academie gesleten dagen. In de eerste plaats bleek des namiddags het voor terrein van onzen burcht voor vele cadetten en ook voor enkele andere belangstellenden eene groote attrac tie te bezitten. En geen wonder! Voor de tweede maal zou Velocitas in het strijdperk tredenniettegen staande het dien dag door onvoorziene omstandigheden den zoo zeer gewaardeerden steun van ons aller »Boes" moest missen. Vroolijk warden het zwartgeel der Hagenaars met het uniformblauw der mouwvesten en het «onbevlekt r-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1897 | | pagina 125