CXXXII genoodzaakt, opnieuw de lessen van het eerste studie jaar te moeten volgen. Den lsten October eindelijk vereenigde het Korps weer in zijn geheel aan de Academie. Een nieuw studiejaar brak voor ons aanin zijne geheele eindeloosheid lag het voor ons, doch moedig aanvaardden allen den strijd. Veel was veranderd. De voor den dienst in Neder- landsch-Indië bestemde Cadetten hadden een algemeen geachten en beminden Leeraar verloren in den kapitein Nypels,die weder naar Indië vertrok; ook de kapitein Dell had ons verlatenom te Gorkum als commandant eener compagnie Vesting-Artillerie op te treden. Tengevolge van het grooter aantal cadettenhad echter ook het Officiers- en Leeraars-korps eene be langrijke uitbreiding ondergaan. Veel bijzonders gebeurde er in den aanvang ook alweer niet. Bij gelegenheid van de najaarskermis in begin November, werd aan beide studiejaren weder een vrije avond toegestaan. De Almanak doorleefde in die dagen een crisis. Hetgeen daaromtrent door den Gouverneur werd be paald bracht sommigen in den waandat het oude karakter daarvan geheel verloren zou gaanen dat hij veranderen zou in een jaarboekje, met eene dorre opsomming van namen en enkele varia. Maar geluk kig, ondanks de meening van enkelen, die waar schijnlijk omdat zij ten laatste, zonder hun prestige te schadenniet anders konden hardnekkig wei gerden, naar rede te luisteren, en ondanks de tegen werking, die we misschien van hen ondervonden, de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1897 | | pagina 132