CXXXI1I overgroote meerderheid van het Korps heeft den Almanak weder opgericht, en daarmede was de strijd beslist. Spoedig daarna werd Bernelot Moens, die bij het ingaan van den nieuwen cursus, van zijn onbepaald verlof was teruggekeerdwegens lichaamsgebreken voor den militairen dienst geneeskundig afgekeurd en verliet de Academie. Ook aan hem roepen we een hartelijk vaarwel toe! Het nieuwe bestuur van de Cadetten-Societeit gaf al dadelijk blijken van zijn actief optreden, door het organiseeren van een huishoudelijk feest op de Soos, waardoor we het voorrecht hadden den Gouverneur, den Eersten Officier en verscheidene anderen onzer Officieren en Leeraars in ons midden te zien. Het strijkorkest van «Sempre Crescendo" kweet zich uit stekend van zijne moeilijke taak, terwijl de bekende karakter-komiek Abraham de Winter, door zijne aardige monologen het geheel opluisterde. Over het algemeen is deze proef dan ook uitmuntend geslaagd te noemen. Wij schreven toen reeds 22 November. Evenals verleden jaar kregen wij den 5den December des avonds vrijaf en wegens het toevallige samenvallen met den Zaterdag, was het velen vergund in den namiddag met verlof te vertrekken, ten einde den avond thuis te vieren. Het einde der maand November bracht ijs, zelfs werd op sommige plaatsen schaatsen gereden, doch juist, toen ook wij daarover gingen denken, viel de dooi in, en sloeg onze hoop in duigen. Op 11 en 12 December hield de Generaal-Majoor Inspecteur van het Militair Onderwijs, eene inspectie r

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1897 | | pagina 133