8 Don Ramiro echter is voor geen klein geruchtje vervaard en wanneer de oude brompot hem soms onverwachts verzuipt", wreekt hij zich, zooals het een hidalgo past, door zijn a. s. fungeerenden schoonpapa «verticaal te zetten." Eiken avond weet het jonge meisje haar minnaar een rendez-vous te geven en wandelen zij gearmd langs de «hokken"; met «laatste roffel" brengt hij haar thuis en dan wordt soms, op minder vriendelijke wijze, zijn beleefdheid door Don Gonsalio's bedienden gereciproceerd, waarbij herhaal delijk van leer getrokken wordt. Hoe groot een vechtersbaas hij ook zijn moge, Don Ramiro verlangt ten slotte naar een meer kalme wijze van beminnen en ziedaar, waarom hij met eenige vrienden geconspireerd heeft, om Dona Clara te ont voeren. Het plan zal nog denzelfden avond worden uitgevoerd, en het was Don Ramiro, die zijn spits broeder Don Antonio alias Gerrit zoo even vroeg of hoogstdezelve reeds «mafte". Fluisterendgeheimzinnig-dreigendmaken zij hun toebereidselen. Don Ramiro, waarschijnlijk veronder stellende, dat er splinters zullen vallen, kleedt zich daarop aanzijn van liefde blakend hart beschermt een omgekeerd mouwvest, verder draagt hij sous pantalon en halve laarzenen op zijn edel hoofd rust een schako zonder andere versierselen dan de roode bal, waaromheen hij de sluier (zakdoek) van zijn dame heeft bevestigd. Hij is gewapend met het breede slagzwaard, dat ook wel bij lijnteekenen gebruikt wordt; om de schouders werpt hij met edelen zwier de

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1897 | | pagina 142