31 Lydiedie aan hare moeder stond te vertellenhoe heerlijk zij dien vervelenden fat er in had laten loopen was het eenige kind van mijnheer en mevrouw Van Velthoven. Klassiek mooi was haar gelaat niet, maar er straalde zooveel levenslust en schalkschheid uit hare twee heldere kijkers, dat elkeen zich dadelijk tot haar voelde aangetrokken. Blond, krullend haar omlijstte het lieve gezichtje, waarvan sommigen zeiden, dat het zoo raadselachtig kon zijn, dat men dikwijls niet wist, of het ernst of scherts vertelde, en als zij sprak, tintelden hare oogen zoo ondeugend, en klonk haar aangename stem zoo bekorend, dat menige erkende schoonheid te Batavia voor haar over het hoofd werd gezien. Terwijl Lydie bij hare moeder staat te praten willen we lezer of lezeres eens bij het andere gezel schap introduceerenmaar daar ons hier alleen de hoofdpersonen belang inboezemenwillen we allereerst uwe aandacht vestigen op den jongen officier, die tegen een der pilaren geleund, welke de galerij onder steunen, in den donkeren tuin staat te turen. Onder zijne kameraden staat hij bekend als een flink degelijk officier, en in den omgang als een loyale kerel. Hij is de zoon van Mevrouw Van Straalen, de weduwe van een' verdienstelijk opperofficier, die vrouw en kind echter niets naliet, dan een klein nauwelijks toereikend pensioen en eene eervolle nagedachtenis aan zijne onkreukbare rechtschapenheid. Nadat haar zoon Willem de Militaire Academie had afgeloopen was hij als 2de Luitenant naar Indië gegaanen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1897 | | pagina 165