39 Schuifelend hoorde hij de anderen vertrekken, en na eenige oogenblikken verbrak slechts het ademhalen der soldaten, die met den vinger aan den trekker onbeweeglijk om hem heen lagenhet kraken van een tak, of het suizelen van den wind door het dichte kreupelhout, de indrukwekkende stilte. Op zijn sabel geleund, stond Willem met ingehou den adem te luisterenmaar geen verdacht geluid bereikte zijn oor. Na een kwartieruurs echter voelde hij de ongewone inspanning, de duisternis bevolkte zich voor zijn oog met allerlei visioenennu eens meende hij een klewang tusschen het hout te zien flikkeren, dan weer dacht hij een donkere gedaante te zien, die op eenigen af stand over den grond kroop. Maar met stalen wilskracht beheerschte hij zijne zenuwen en bleef, als uit steen gehouwen, staan. Eensklaps verbrak een knetterend salvovuur de stilte, spoedig gevolgd door den doffen donder der lilla's en het strijdrumoer der vechtenden. De aanval is ontdekt, in den looppas snellen de soldaten op de verschansingen aan. De borstwering braakt vuur en vlam, en menige dappere bereikt niet eens de wallen. De palissadeering wordt beklommen, maar de vijand ontvangt eiken stoutmoedige, die het waagt het hoofd er boven uit te steken met lansstooten en klewanghouwen. Tweemaal wordt de verschansing beklommentweemaal wordt de wanhopige aanval afgeslagennog ééns stelt Gautier zich aan het hoofd van zijne braven en met een juichend «hoera" bestormen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1897 | | pagina 173