if 79 ging zij er op uit, tartte storm en regen en bereikte veilig 't kleine butje. In 't terugkeeren evenwel, toen zij den wind vlak vóór zich had, werd 't haar wel wat te machtig; 'tzand waaide haar in 'tgezicht en daar 't reeds tamelijk donker was gewordenliep zij onge merkt den weg af en viel in een kuil, die gegraven was voor de fundamenten van een nieuw te bouwen huisje, 't Was onmogelijk er uit te komendoch toen juist kwam Sjoerd daar voorbijdie haar om hulp hoorde roepen. Hij spoedde zich naar den kant van waar 't geroep kwam en verloste weldra Stijntje uit hare moeilijke positie. Daarna bracht hij haar naar huis, naar hare moeder, die, vol onrust over haar lang uitblijven, zat te wachten. Den volgenden dag had zij gelegenheid, om Sjoerd voor zijne hulp te be danken en reeds toen bemerkte zijdat Sjoerd niet degene waswaarvoor men hem algemeen in 't dorp hield. Dit wekte haar medelijden met den verstootene op en na dien tijd sprak zij hem dikwijls vriendelijk aanwanneer zij hem ergens in de duinen alleen tegenkwam. De verhouding werd met den dag ver trouwelijker en ging weldra over in warme genegen heid. Dat hunne verkeering echter in 't geheim moest plaats hebben, dat begreep Sjoerd zeker wel 'tbeste, omdat hij wist, hoe verschillend men over hem en over haar in 't dorp sprakhij de verschoppelingzij de weldoenster van allendie door iedereen op de handen werd gedragen, En nu was dan toch eindelijk hun geheim bekend gewordenop den bewusten avondin 't begin reeds aangehaald.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1897 | | pagina 213