81 meden wordt, heeft door zijne sluwe tong, door zijne zoete woordjes, jou ook al tot 'tkwade verleid; maar, zoolang je vader nog leeft, zal ik wel zorgen, dat jij niet in de gelegenheid komtom met dien schooier nader in aanraking te komen en ik verbied je voor ééns en voor altijd, om ooit weer met dien Sjoerd te wandelen of zelfs te praten." Harde woorden voor zijne dochter, die, in tranen losbarstende, troost bij hare moeder ging zoeken. De dagen, die nu volgden, waren pijnlijk voor de arme Stijntje. Aan den eenen kant stonden hare ouders, tot wie zij steeds met vertrouwen had opge zien, die steeds bereid waren geweest, haar bij te staan met raad en daad, wat er ook gebeurde, maar die zich nu in deze teere kwestie van haar afkeerden, aan den anderen kant Sjoerd, de eerste, die haar hart ten volle had veroverd; de bescheiden, oprechte en eerlijke Sjoerd, die 't voorwerp van afkeer was van de geheele visschersbevolking. Zwaar was de strijd, dien zij moest voeren. Ieder oogenblik, als zij buiten was, vreesde zij Sjoerd te zullen ontmoetendie haar dan zeker verwijtend zou aanzien, omdat zij zich nu schijnbaar niet meer om hem bekommerde. Maar Sjoerd zorgde wel, dat hij haar steeds uit den weg bleef. Hij was namelijk door anderen te weten gekomen wat tusschen Stijntje en hare ouders was voorgevallen en nu was plotseling de gedachte in hem opgekomen, dat hij, hij alleen de schuld van alles was; hij, die door iedereen werd teruggestootenhad immers moeten

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1897 | | pagina 215