CXLI het groote gebouw, maar weldra hadden we ons ook hier weer ingericht, en scheen het, als ware het verlof een droom geweest. Nu echter begon de examentijd te naderen en in plaats van speelkaarten couranten en leesboekenwerden zelfs 's avonds tussclien vijf en zeven uur cahiers en t-osboeken in de amusementszaal gehaald om zich voor te bereiden voor de aan- staande beproeving. Maar aan alles komt een einde; eemge weken daarna was bet lialfjaarlijksch examen geëindigd, en hoewe niet allen even gelukkig geweest waren was bet toch alsof er nieuw leven tusschen de muren van de K. M. A. gekomen was. Van wintergenoegens was niet veel sprake, en ofschoon bet eemge nachten flink vroor, een feit dat speciaal de bewoners van Kilacadmon zeer goed kunnen bemerken, van echt schaatsenrijden was geen sprake. We gaan verder de maand Januari en een gedeelte van Februari met stilzwijgen voorbijdaar er uit dien tiid niets merkwaardigs te vermelden valt. Zaterdag 27 Februari werd het jaarlijksch bal dei vereeniging Jacob van Lennep gegeven, en van eene uitnoodiging, die het bestuur dier vereeniging had o-edaankonden eenigen onzer gebruik maken. Menig een zal. zich nog wel herinneren dat omtrent die invitatie vele discussies werden gehouden en dus is het onnoodig hierop terug te komen. Zondao-, 28 Februari, was echter een door alle cadetten erkende feestdag. Aan de cadetten van het tweede studiejaar en aan die van het eerste studiejaar die voorrechten voor studie hadden verkregenwerd

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 147