J CXLIV Eenige dagen daarna was ons Paaschverlof aange brokenen genoten we gedurende vijf dagen van de meerdere vrijheid, die een verlof natuurlijk medebrengt. Een ware feestdag in ons kort verlof werd in 't vor stelijk 's Gravenhage gevierd ter gelegenheid van de football match tusschen een Bredaasch en een Alkmaarsch elftal. Onze Velocitas behaalde een flinke overwinning met 72 goals. Allen die er tegenwoordig waren herinneren zich nog zeker den laatsten goaldie door het Bredaasch elftal werd gemaaktwaarbij het stormachtig gejuich weergaf, met welk een onweerstaanbare kracht Velocitas voor de laatste maal ten aanval ging. Een zeer opgewekt diner in »Riche" besloot den even gezelligen als merkwaardigen dag. De vreugde van het verlof was echter voor velen niet onverdeeld. In spanning zagen wij den tijd van het overgangsexamen met rassche schreden naderen en nadat we den 20sten April weer in het gebouw waren teruggekeerd, begon ook reeds den 2den Mei voor de Infanterie en de Cavalerie de eigenoefening. Bij garnizoensorder van 30 April bracht de Luite nant-Kolonel, Plaatselijk Commandant, A. E. van der Heide, ter kennis van het Bestuur en geheele personeel der Koninklijke Militaire Academie, dat hij bij Koninklijk Besluit wegens volbrachten diensttijd op pensioen was gesteld. Met de aangenaamste herinneringen aan het leger, waartoe Z.H E.G. bijna 43 jaren had behoord en waarvan hij ruim 17 jaren als Officier aan de Koninklijke Militaire Academie werkzaam was geweest, verliet hij ditzich aanbevelende in de herinnering van allendie boven, naast, of onder hem hadden gediend. r~

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 150