V 16 aardig kon keuvelenen zoo ongedwongen met jon gelui kon omgaan, wanneer deze haar bevielen. Beiden schatten haar dan ook zeer hoog. Bij Van der Lake, die zeer kalm van karakter was, was datgene, wat hij voor Stanny voelde, aanvankelijk achting, maar Sandijk wist zelf niet te zeggenwat het was. Hij was meer in damesgezelschappen geweest dan zijn vriend en was hetgeen zijne talrijke vriendinnen noemdeneen echte flirt. Een meisje kon hem direct voor eenige weken het hoofd op hol brengen, maar even gemakkelijk was het voor een tweede, om zijne hofmakerij op haarzelve over te brengen. KortomSandijk wist van zichzelf, dat hij minstens zes keer «waarachtig verliefd" was geweest, tenminste volgens zijne begrippen van verliefd zijn Is het dan wonder, dat hij dikwijls, na een van zijne talrijke bezoeken bij de Banckers, zich er op be trapte, dat hij over haar zat te mijmeren? Maar het hem aangeboren vroolijke karakter liet weer spoedig de ernstige gedachten varenen schaterlachend hield hij dan een alleenspraakdie eindigde met de ver manende woorden: «Sandijk, Sandijk, stel je toch niet aanWilde je deze nummer zeven op je lijst maken Dat was 't juist, hetgeen hij niet wilde. Hij schatte Stanny te hoog, om haar zijne liefde te bekennen, zonder voor zich zelf zeker te zijndat hij waarheid sprak en woord kon houden. Hij vertrouwde zich zelf dus niet; maar was dit niet juist het bewijs, dat de gevoelens, die hij voor Stanny koesterde, geen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 172