20 meer onbekommerd levenen waarom liet arme kind te bindendoor haar eenige jaren te laten wachten Neen, als ik mijn toekomst eenigszins verzekerd heb, en zij heeft den man harer keuze nog niet gevonden dan kunnen we nog eens zien." Dit was steeds zijn gedachtenloopmaar reeds een paar minuten latei- betrapte hij zich weer op mijmeringen, waarin hij zich zelf zag zitten in een gezellige achter-galerij van een officierswoning op Java, aan de zijde van een jong vrouwtje, op welks gelaat onmiskenbaar Stanny's trekken waren gegrift. «Onzinwas het dan weer, en Sandijk stoof naar biljart of speeltafeltje, en merkte niet, dat hij ver keerde stooten of domme slagen maakte Ruim een jaar na de boven beschreven gebeurte nissen kon men op een schoonen zomermorgen in Den Haag twee officieren van het Indisch leger zien loopenin fonkelnieuwe uniformenen in druk gesprek gewikkeld. De eene sprak vroolijk en opgewonden de andere lachte van tijd tot tijd evenmaar toch waren zijne gedachten niet onverdeeld bij de verhalen van zijn vriend. De lezer zal wel dadelijk in den eersten den ex-cadet Van der Lake, in den anderen zijn vriend Sandijk herkend hebben. Eerst eenige dagen geleden kregen zij hunne aanstelling, en be hoorden van toen af tot het korps jonge officieren dat in de zomermaanden onze residentie-stad zoo op luistert. »Zeg Sandijk, roept opeens Van der Lake uit, «je weet toch, dat mevrouw Banckers met Stanny voor een paar weken in Scheveningen gelogeerd zijn?"

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 176