40 bliksemstralen de zwaar opeengestapelde wolkenmassa vaneen. Plotseling verscheen op de hoogten vóór ons het 3de Regiment en aller oogen richtten zich naar den vijand, die echter spoedig weer achter een heuvelrij voor het oog verdween. In galop werd de linie geformeerd en eenige oogenblikken daarna reed het 4 ste Regiment in gestrekten draf tegen het heuvelachtig terrein op. Nauwelijks was het verband, dat door het slechte terrein eenigszins verloren was gegaan, geheel hersteld, of daar kwam het 3de ons reeds in galop te geinoet. Wij waren beslist in het nadeel, door diepe, breede inzinkingen in het terrein loodrecht op de aanvalsrichting, moesten ook wij nu in galop vooruit en onder een luid hoezee stormden de Regimenten op elkaar in De manoeuvre was voor dien dag afgeloopen en ondanks hevige hagel- en regenbuien schaarden het 4 ste en 3de Regiment zich in linie op de uitgestrekte heidevlakte. Een oogenblik scheen het alsof het weêr zich voegen zou naar onze stemming en schoot zelfs een bundel zonnestralen door het zware floersde donkere wolken omlijnend met een purperen rand langzaam vervloeiend in het nevel grijs der regenlucht, tooverend overal tusschen de heide duizende smaragden, flik kerend weerkaatsend in blinkende sabels en karabijnen. Maar slechts kort, want opnieuw viel de regen in stroomen neer. En toch zetten Hare Majesteiten het reeds opgevatte plan door; daar reed onze jeugdige Vorstin, gehuld in een lichte amazone op een fier paarddartel en toch

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 196