f 1 j 5G »Nu, we zullen eens zien, ik zal in elk geval maar beginnen met het beste te hopen." »Ja, 'tis maar goed, dat je nog al optimistisch bent uitgevallen, anders zou je misschien al aan je geluk wanhopen," antwoordde Willem spottend. Wat duurden die drie dagen lang. Albert had ze door moeten worstelen en toch zag hij wel een beetje op tegen den naderenden Woensdagavond. Maar ein delijk was hij toch aangebroken, die dag, toen hij, zooals hij later aan Willem vertelde, voor 'teerst van zijn leven bepaald goed zenuwachtig was geweest. Juist hadden de twee cadets alles voor het bezoek in orde gebracht, toen de gasten kwamen. De hoofd officierstent, die met een paar stoelen en eene onge makkelijke tafel verrijkt, tot zitkamer was ingericht, zag er werkelijk gezellig uit, dank zij enkele bloemen en wat groen, dat zij met moeite waren machtig ge worden. Zij hadden er een soort theetafel ingericht, waarbij de logge dikke koppendie voor hen waren mee genomen en degroote witte trekpot, die met zijne niet minder elegante vormen een waardig pièce de milieu vormde, groote diensten zouden bewijzen. Een paar plankenop kisten gelegd en bedekt met een paar oude jassen vormden bankendie ook al niet direct aan de eischenwelke men aan eene gemakkelijke sofa mag stellenkonden voldoen. Een algemeen gelach ging dan ook op, toen het buitendek van dit heiligdom werd opgenomen en het inwendige van »de salon" zich aan de oogen der bezoekers vertoonde.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 212