t 57 »En loch is het hier beter, dan in menige ontvang kamer waar men niets zietdan deftige gezichten die zoo nu en dan bij hooge uitzondering eens even glimlachen", zeide Willlem's Oomnadat het gezelschap een uurtje gezellig pratend had doorgebracht. Het was alsof het «buiten zijn" allen meer ongedwon gen maakte. De meisjes waren veel vroolijker dan den vorigen Zondagavond en de jongelui zorgden wel dat die goede stemming bleef voortduren. Met eene zekere waardigheid zat Mien aan het hoofd van de tafel, half verborgen achter den grooten trekpot, die vooral het onderwerp was van allerlei aardigheden en die door de beide cadets als een hoogst nuttig en practisch instrument werd verdedigd. Albert had, natuurlijk heel toevallig, een plaatsje naast Marie gevonden en verwekte nu en dan de alge- meene hilariteit door zijne koddige uitvallen over de inrichting van «den salon." Onder het gesprek door had Willem hem echter al eens veelbeteekenend aan gezien, om hem te herinneren aan hetgeen hij nog met Mien moest verhandelen. Als zij daar den heelen avond in de tent bleven pratenzou Albert immers nooit gelegenheid vinden, om haar zijne excuses aan te bieden. Maar gelukkig, een van de meisjes zeide, dat zij toch werkelijk nieuwsgierig wasom het overige deel van het kamp ook eens te zien en dit was de oorzaakdat het voorstel om eene wandeling langs de tenten te gaan maken, met algemeenen bijval werd aangenomen. Achtereenvolgens werden de gewone tenten en de keukens nu bewonderd en alweer heel toevallig J

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 213