73 En zich heftig vermannend, ontvangt hij de lieve bezoeksters, schijnbaar vroolijk, zich geweld aandoende, om de tranen terug te dringen, die weder zoo verra derlijk trachten te voorschijn te komen. Hij stelt hen zooveel mogelijk op hun gemak, losjes en snel pratend over onverschillige zakenhij kan ook niet over ernstige onderwerpen sprekendaartoe is het hier wel allerminst het oogenbliken danhij zou zwak worden, hij vermijdt zelf angstvallig alles, wat slechts eenigszins de overspannen zenuwen zou kunnen aandoen. Hij voert hen rond over het groote schip en toont hun alle weelde en gemakken er van, hun telkens verzekerend, dat hij het zoo goed hebben zal en dat hij zoo heel, heel dikwijls zal schrijven! En hij geleidt ze naar de eetzaallangs de soldatenruwe geharde menschendie voor ieder onverschilligbleven uitgestrekt op den grond, doch op het gezicht van hunnen jeugdigen aanvoerderhaastig overeindspringen eerbiedig den militairen groet toebrengend. Dat treft voor een oogenblik de beide vrouwen en trotsch, vertrouwend en toch eenigszins beschroomd, ziet Elly hem aan, met hare mooie, lieve, donkere kijkers, lang, zeer lang, als wilde ze zijne gelaatstrek ken voor immer griften in hare ziel! In een der salons blijven zij bij elkander zitten, weinig sprekenddes te meer gaande in hunne harten om. Ze eten met hem, doch het is, als belette hun iets de spijzen aan te roeren en droevig glimlachend kijkt de arme moeder naar haar kinddat zoo vruch teloos tracht, hen op te wekken toch iets te eten en het zélf niet kan.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 229