t J 76 officier, kersversch uit Europa gekomen, zich droomt, doch beiden hadden ze beslotendat ze hemwaar ze dat kondenin alles zouden met raad en daad terzijde staan en te trachtenhem het onwillekeurig onaan gename van de eerste dagen zooveel mogelijk te doen vergeten. Onmiddellijk reeds bij zijne aankomst had Alfred de officieele kennisgeving gekregendat hij te Batavia zou worden geplaatst. Hij was recht gelukkig met dit voor hem zoo belangrijk nieuwswant de kapitein Steindorf had daar verscheidene oude kennissen terug gevonden en daar hij natuurlijk, waar hij dit wilde, den jongen man kon introduceerenwerd deze overal met zooveel gastvrijheid ontvangendat hij na weinige weken zich geheel met zijn aanstaand leven had ver zoend en zich reeds in Indië zeer op zijn gemak begon te gevoelen. Een klein half jaar ging voorbij, waarin hij zich zeer vele vrienden maakte, vooral ook onder zijne collega's, die gaarne het gezelschap zochten van den jovialen, vroolijken jongen man. Als om strijd werd hij overal uitgenoodigd en aangezien hij het leven zooveel mogelijk van de aangenaamste zijde beschouwde, nam hij volgaarne al die invitaties aan en was steeds van de partijdaarwaar het gold gezellige feestjes te organiseeren. Ook de dames dweepten met den galanten jongen luitenant, die zoo goddelijk walste en zoo uitnemend den cotillon wist te leiden. Hij bleef echter veel naar Holland schrijvenomdat hij wistdat men het zoo heerlijk vondte vernemendat

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 232