t <jn 77 zijn nieuw leven hem zoo kon bekoren doch hij zag indat nog eenige maanden zouden moeten verloopen alvorens hij er aan kon denkenalles voor zijn aanstaand huwelijk in gereedheid te brengenwant hij was er van overtuigddat Elly zich in het vreemd klimaat ongelukkig zou gevoelen, wanneer hij niet geheel en al met de Indische toestanden vertrouwd was, zoodat hij haar kon troosten en overalwaar het slechts eenigs- zins mogelijk was, alle kleine verdrietelijkheden van haar pad kon nemennog vóórdat zij ze had bespeurd. Trouwens hij moest het zich zeiven ronduit beken nen dat hij het jonggezellen-bestaan toch zoo onaan genaam niet vond en dat dit toch eigenlijk de hoofdreden was, waarom hij zijn lief aanstaand vrouwtje schreef, nog eenige maanden in Holland te blijven. Bij de kapiteinsfamilie was hij langzamerhand als 't ware kind des huizes geworden en ook het gezin van den overste Dorens, een der meest prettige en humane hoofdofficieren van het garnizoen, was hem in de enkele maanden, die hij nu in Indië vertoefd had, werkelijk lief geworden. Zeer heusch en gastvrij ontvangen, was reeds dadelijk de gedwongenheid, die een eerst officieel bezoek altijd met zich brengt, ver dwenen; Wanings voelde zich bijna onmiddellijk daar op zijn gemak en had zich in weinige weken de toe genegenheid en de vriendschap der geheele familie verworven. Hij was er sinds dien tijd bijna dagelijks gekomen en had er steeds een prettig, vriendelijk thuis gevonden, dat hem bijna geheel deed vergeten, dat hij alleen stond in het land der tropen geheel alleen

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 233