78 Het was de dag van geboorte van den algemeen beminden overste en Altred had zich reeds geruimen tijd verheugd in het vooruitzicht van het thé dansant, dat de jubilaris zich voorstelde op dien dag te geven. In de sociëteit had men uren lang over het op handen zijnd feest gesproken en vele plannen waren reeds gemaakt, om dit zoo schitterend mogelijk te doen slagen. Een groote stoet van rijtuigen reed dan ook op dien bewusten avond het erf der familie Dorens op en in de ruime, helder verlichte woning vormden zich lang zamerhand bonte groepen, waarin het deftig zwart een scherp contrast vormde met de allerliefste baltoiletjes der dames en het schitterend groot tenue der officieren. Reeds had Wanings met alle aanwezigen kennis gemaakt en stond juist een oogenblik gezellig met de gastvrouw te pratentoen hij eenen frisschen helderen lach buiten hoorde, terwijl onmiddellijk daarop de deur werd geopend en een oudachtig heer zich daarin vertoondedie een bijzonder mooi jong meisje geleidde dat hij nog nooit te voren had gezien. Blijkbaar waren ze hier zeer welkomwant dadelijk excuseerde zich de gastvrouw en trad op de bezoekers toe, die ze beide handen toestak, terwijl ze daarna het jonge meisje hartelijk omhelsde. Nog nimmer had hij zulk een aantrekkelijk gelaat aanschouwd. Eene trotsche, fiere verschijning was het wel, eene koninklijke vrouwenfiguur, waardig om te gebieden en toch had dat gelaat iets onbeschrijfelijk teeders en

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 234