f J 85 en deelt haar zijne overplaatsing naar Soerabaja mede, waar hij spoedigzoo spoedig mogelijk zal zorgendat ze veilig en gerust den Oceaan kan overstekenwaar hij haar als zijne lieve vrouw in het land van eeuwig groen zal binnen leiden. Toch is het niet de oude Alfred in dien brief, toch moet ze, fijngevoelig als ze is, onmiddellijk bemerken, dat er iets hapert, dat een onzichtbare geest zich tusschen hen beiden heeft ingedrongen Het is de avond vóór zijn vertrek. Hij had hem kalm willen doorbrengen bij zijnen chef, bij wien hij natuurlijk moest zijn en had den dag willen besteden met het maken van vormelijke afscheidsvisitesbij allen, die zoo lief voor hem waren geweest. Hij was gekomen bij Louise's vadereen hooggeplaatst ambte naar, bij wien hij in den loop dier dagen, eenen avond had gepasseerd en had nóch hem, nóch Louise tehuis gevonden. Kalm en gelaten schikte hij zich in het onvermijdelijke, overpeinzend bij zich zelf, dat hem nu het afscheid, zij 't dan ook niet lichter, toch nog gemakkelijker gemaakt was, dan hij had durven hopen en hij overhandigde zijn kaartje, besloten om onmiddellijk na zijn vertrek eene hartelijke dankbetui ging aan Louise's vader te richten. Doch toen hij bij de Dorens binnen kwam, toen vroeg mevrouw hem zoo vriendelijk, zoo dringend, dien laatsten avond, met de kapiteinsfamilie ten hun nent door te brengen, want men hield van den flinken jongen man, met zijn open, aangenaam uiterlijk en Bi©-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 241