J 86 beschaafde manieren en stelde er hoogen prijs op hem dien laatsten avond te zien. Zijne overplaatsing was ook zoo onverwacht gekomen en men had ook in 't geheel niet begrepenwat daarvan de beweegreden zou kunnen zijn! Maar hij wilde daarover liever met niemand spreken, zeide iets van dringende omstandighedendie hem noodzaaktenzoo te handelen en voerde bezwaren aan tegen mevrouw's verzoek, door te vertellen, dat hij den avond bij de Steindorf's moest doorbrengen; doch onmiddellijk snoerde zij hem den mond terwijl ze hem zeide, dat mevrouw Steindorf reeds had toegestemd, indien ook hij, Wanings, er in wilde bewilligen. Toen kon hij de zoo gulle invitatie niet langer weigeren en hij ging des avonds, druk pratende met den kapitein en diens vrouwdoch zenuwachtig en opgewonden omdat eene inwendige stem hem zeide, dat hij nu toch Louise nog zien zou! En onmiddellijk reeds bij zijn binnentreden zag hij de witte, slanke figuur, hij zag haar zichtbaar ontroerenvoelde het trillende handje in de zijne en een waas lag over de oogen, die lievemooie oogendie hem niet aanzagendoch over zijne schouders heenstaarden naar buitenin het oneindige niet. Hij zat neer en praatte met haar, zichzelven met geweld beheerschendom niet uit te barsten van smart bij zooveel diepgevoelde rampzaligheid. Danlatertoen men een oogenblik buiten wandelde sloeg hij haar zorgvuldig het shawltje om de schou ders, de Oostersche nachten kunnen zoo koel zijn c

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 242