87 en boocl haar zijnen arm, waarop ze onmerkbaar haar handje legde. Ze wandelden te zamen door de laantjes om het huis, weinig sprekend en geheel onder den indruk van de scheiding, die hun beiden zoo zwaar viel. Ze wachtte, tot hij het haar zeggen zou, dat hij haar lief haddat hij haar aanbad en dat geene andere vrouw hem ooit het leven zóó bekoorlijk zou kunnen maken, en ze voelde, dat ze beefde in het oneindige geluk, waarmede ze hem hare jonge liefde zou bekennen; ze voelde reeds den sterken arm, die haar middel omvatte en den kus van die lippen, die zoo krampachtig gesloten bleven. En ze luisterde naar het avondlied, dat de wind door de boomen fluisterde en werd angstig, als hij zoo moedeloos naast haar liepzonder haar te zeggen wat zij reeds weken lang wist en dat toch zoo melo dieus in hare ooren ruischen zou! Naast haar werd een kamp gestredeneen zware folterende strijd, tusschen de eer, het hoogste goed van den mensch en in de eerste plaats van den officier, en het hartdat zoo wreed daartegen in opstand kwam. Hij perste de lippen vast opeen, om geen uiting te geven aan de betuigingen van gloeiende liefde, die opwelden uit zijne ziel en balde de vuisten in on machtige woede. Hij kón niet, hij mócht niet! Zachtkens geleidt hij haar weder naar binnen in den kring der vrienden, waar hij weet, dat hunne aanwezigheid hem het geheim zullen doen binnenhouden dat hem bij de openbaring onteeren zou en dat toch zoo zwaar, zoo oneindig moeilijk te bewaren viel.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 243