96 wil zich zeiven een eervolle plaats had veroverd in de maatschappijdie zelfde man had geen kracht genoeg gehad, om het karakter van zijn eenigen zoon te vormen en te leiden. Even streng als hij voor zich zeiven en voor anderen was, zoo zwak, zoo onvergeeflijk zwak had hij zich getoond, waar het een onderdrukken van de slechte eigenschappen van zijn eenigst kind betrof. Eindelijk waren hem de oogen opengegaanhet kon en mocht zoo niet langer duren. Het had hem strijd gekost, om zich zeiven te overtuigen van de harde waarheid, maar nu moest hij sterk zijn, en zijn wil doordrijven. Hij hoopte, dat de wereld zijn zoon een leerschool zou zijn, waar hij zou inzien, dat hij moest werken, wilde hij hooger klimmen op de maatschappelijke ladder. Henri had met veel moeite een einddiploma van een Iloogere Burgerschool verworven en was bij zijn vader op het kantoor gekomen. Hij voerde echter niets uit en bracht den tijd zoek met allerlei beuzelingenverkeerde in slecht gezelschap en verteerde veel geld, zoodat de vader eindelijk be greep, dat hier gehandeld diende te worden om zijn zoon nog van een langzamen maar zekeren ondergang te reddendaar het den ouden Heer bleekdat Henri den laatsten tijd steeds te vinden was in gezelschap van een actrice uit een tooneelgezelschap van twijfel achtig gehalte. Ernstige vermaningen hadden niet geholpen en eindelijk was het dan besloten, dat Henri op een kantoor in Utrecht als volontair zou worden geplaatst. Zoo zat Henri de volgende maand op een kantoor-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 252