<p -@0 97 kruk achter een hooge lessenaar en aanvankelijk scheen het als of hij zijn leven wilde beteren, maar helaas, de actrice liet hem maar niet dadelijk in den steek; belust als zij was op de geschenken van den verblinden jongen man, wist ze hem weer in haar macht te krijgen. Spoedig kwam dit den ouden Heer Yan Aalden ter oore, en gingen er brieven over en weer, totdat hij eindelijk besloot in persoon naar Utrecht te gaanom voor de laatste maal te trachten zijn zoon op den rechten weg te helpen. De ontvangst was koel maar vormelijk; toen echter Van Aalden zijn zoon trachtte te bewijzen dat die actrice geen ander doel had, dan zich ten koste van hem te verrijkenen hem achter den rug weer bedroog, ontstak Henri in toorn en volgde er een hevigen woordenstrijd. Hij wierp zijn vader de meest grievende verwijten voor de voeten tot deze, driftig geworden over het gedrag van zijn zoon, hem verder alle hulp en ondersteuning ontzegde. De slag was gevallen, en te onverzettelijk om te willen inzien, dat zijn vader slechts om zijn eigen bestwil aldus had gehandeldwilde hij geen enkele poging in het werk stellenom den verscheurden band weer te helen. Maar wat nu. Zijn vorig leven was niet geschikt geweest, om hem op den strijd om het bestaan voor te bereidenwaar hij om zich heen zag in de wereld, kon hij zien, dat slechts krachtige figuren uit dien kamp met succes te voorschijn traden en hij gevoelde, dat hij te weinig presteerde, en geen kracht genoeg bezat om zich zeiven naar boven te werken. Maar buiten deze maatschappij, 7

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 253