98 waar niemand hem kende, niemand zijn verleden wist, daar wilde hij trachten een levensdoel te vinden, en zoo besloot hij dienst te nemen bij het Vreemden legioen. Een besluit, dat voorzeker moed en volhar ding eischte om te volvoeren, maar zijn onverzette lijkheid kwam hem te hulpen eenigen tijd daarna liep het verwende zoontje in de uniform van het Fransche leger; en hoe zwaar het hem den eersten tijd ook viel, hoe dikwijls hij ook soms in moeilijke uren berouw gevoelde over zijn daad, zijn trots ver bood hem terug te keeren op den ingeslagen weg. Hij werd een goed soldaat, de goede hoedanigheden die in hem sluimerden, werden wakker, en hij stond spoedig onder zijne gelijken bekend als een loyaal kameraad. Het werd woelig in de Fransche koloniën, de Ton- kineezen dreigden gevaarlijk te worden, voor de rust der nog zoo jeugdige nederzetting en het Moederland was gedwongentroepen naar de Achter-Indische bezit tingen te zenden. Een deel van het Vreemdenlegioen moest mede, waaronder ook de compagnie, waarbij Henri was ingedeeld. De reis duurde lang, te lang voor de krijgslieden, die verlangend uitzagen naar het oogenblik, waarop ze hun trouw aan het nieuwe Vaderland zouden kunnen toonen. Eindelijk landde men. Eenige dagen werden besteed om de troepen strijdvaardig te maken, en daarna rukte de expeditie uit. Dadelijk begonnen de vijandelijkheden. De inboor lingen trokken zich na eenige verliezen in de bosschen terug, maar ook hier wist het kranig leger ze te

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 254