423 glazen voet, een lang smal hoofd prijkt, waarin kleine oogjes, beschaduwd door borstelige wenkbrauwendie in witheid 's mans hoofdhaar nabijstreven. Een 12 cM. boord omsluit den hals en perst ons onwillekeurig de vraag af, of de gelukkige bezitter zijn boordjes soms bij feestelijke gelegenheden verhuurt als schuttingvlakte voor reclames. Verdere bezienswaardigheden zijn er aan dezen ontdekker van saumonkleurige kousjes niet te vinden en we gaan dus over tot type 2, Cor Wil denberg, in de wandeling alleen Cor geheeten. Alles wat bij de Lange haastig en gejaagd schijnt, is bij Cor langzaam en lui, zoo indolent, dat hij van zich zelf beweerde, dat als het erg warm was, hij nooit rookte, daar het hem dan te veel moeite kostte, zijn sigarette aan te houdenofschoon hij een groot liefhebber van rooken was. »We leven in een nerveuzen tijd Lange en het is zaak om je zelf kalm te houdenanders krijg je maar zenuwberoertes op je ouden dag" bracht Cor er meestal langzaam uit, als de Lange zich eens een enkelen keer boos maakte over de traagheid en lang zaamheid van zijn vriend. Dit gebeurde echter niet dikwijls, want hij was er zoo langzamerhand aan ge woon geworden. Het voorkomen en de gestalte van Cor beantwoordden verder geheel aan zijn eigenschappen, en ik zal u dus niet verder vermoeien met eene ge detailleerde beschrijving; alleen moet ik u in kennis stellen met eene eigenschap van Cor die zeer lastig was. Hij sprak natuurlijk langzaamen wel zoo lang zaam, dat het scheen alsof hij van te voren zijn gesprek in tempo's verdeeld had. De Lange, die hier aan gewend was en gewoonlijk wel de rest van het verhaal snapte,

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 279