j 126 «Uw monocle niet op mijn hoofd te laten vallen". «Maar dat woord, zulk een insultie, ik laat mij niet afl'ronteerenals ik par malheur mijn monocle ver lies. Ik vind uw handelwijze zeer communmijnheer en u zult mij satisfactie geven." De Lange, die zich omgekeerd heeft, om het twist gesprek te kunnen volgenkijkt Cor aan als wachtte hij op zijn antwoord. »U... bent... een... weinig... geïndisponeerdklinkt er eindelijk van Cor's lippen, terwijl hij de stem van den beleedigde tracht 11a te bootsen en met een ongewone woordenrijkheid vervolgt hij Ik ben parole d'honneur ébahivan uw woorden. De Lange keert zich omom niet in lachen uit te barsten over Cor's vermakelijke stemen de anderdie begrijpt, dat de waarschijnlijkheid niet is uitgesloten, dat hij voor den gek gehouden wordt, staat woedend op en reikt Cor zijn kaartje toe. Heel langzaam neemt Cor het aan en haalt nog veel langzamer een groote portefeuille uit zijn zak, waaruit hij met groote omzich tigheid een visitekaartje neemt en het den woedenden fat aanbiedt, waarna deze onzen vrienden den rug toe keert en uit de loge verdwijnt. Slaap... lekker, roept Cor hem nog achterna maar reeds is de deur dicht en vermoeid over zijn speech, laat hij zich weer zakken in zijn fauteuil. De Lange, die de zaak werkelijk uit een ernstig oogpunt beschouwtbegint nu met Cor over de te treffen maatregelen te sprekenmaar de laatste is niet te bewegenom zich het verder lastig te maken over «die nonsens", zooals hij het noemt en laat aan zijn vriend alles over.

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 282