129 zijn vriend en de Lange hartelijk de hand, liet zich daarna aan de anderen voorstellen en begon toen aan onze beide vrienden een verhaal op te disschen van een duel, waarbij hij eenige jaren geleden had geassis teerd, en dat zeer ernstige gevolgen had gehad, luid genoeg om door den duellist tegen wil en dank ver staan te wordenwiens gezicht even wit werd als 's mans onberispelijk overhemd. Reeds begonnen de secondanten te klagen over de achteloosheid van den heer Wildenberg, toen een open landauer met twee paarden in snellen draf naderde, en werkelijk stapte na eenige oogenblikken Cor langzaam als altijd uit zijn rijtuig en trad met een gezicht als een donderwolkmaar beleefd groetende op de wach tenden toe, en maakte met een paar woorden zijn excuses over zijne late komst. Nu ti achtten de secondanten heide partijen nog tot een minnelijke schikking te bewegenmaar Cor was onvermurwbaar, ofschoon de getuigen van Van Weme- lerhuize al het mogelijke dedenom een vergelijk te treffen en ook de Lange en Karei zich niet onbetuigd lieten. Het zou dus geschieden en de pistolen werden aan beiden gegeven. Zoo bedaard en onverschillig als Cor was, zoo zenuwachtig en bang was de ander; eindelijk hadden beide hun plaats ingenomenmet den rug naar elkaar toegekeerd, op 45 pas afstand. Op het commando «drie van een der getuigen zouden zij zich omkeeren en vuur geven. Meer dood dan levend hoort van Wemelerhuize het commando van Karei van Welden. Een, twee, drie en met de linkerhand voor de 9

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 285