430 oogen keert hij zich om, geeft vuur, laat het pistool vallen en zinkt met een' rauwen kreet achterover in de armen van zijn getuigen die behoedzaam den kreunende op den grond neerleggen. De dokter schiet in allerijl toe, maar kan geen hulp meer biedende ongelukkige is ongedeerd. Maar nu, terwijl hij opziet naar Cor, kan hij zich niet meer goedhouden. Daar staat de kampvechter met het nog rookende pistool in de hand, waaruitmet de lading los kruit, een waaier is gekomen, in dezelfde stijve houding met een onverstoorbaar gezicht, en de beide secondanten van Mijnheer van Wemelerhuize, kunnen zich eveneens niet langer meer bedwingen. Onze «Swell" heeft echter van angst en schrik een flauwte gekregen en de dokter stelt nu alle pogingen in het werk om de levensgeesten weer op te wekken hetgeen dan ook met behulp van Hoffman's druppels eindelijk gelukt. In dien tusschentijd hadden de anderen echter de pistolen reeds in een kistje geborgeudaar zij het beter vonden bij nader inzien om zich te houden of werkelijk beide schoten mis geweest waren, zoodat toen eenige oogenblikken daarna van Wemelerhuize weer op de been was en Cor met uitgestrekte hand op hem toetrad, hij deze gaarne met beide aannam. Een gelukkige glimlach gleed over zijn nog wat bleek gelaat en er glinsterde een traan van diep gevoelde vriendschap in zijn linkeroog, op het rechter stond weer zijn monocle toen hij Cor de hand schudde en met bevenden toon eenige klanken uitstootte. De getuigen en Cor hielden zich goed en beloofden elkan-

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1898 | | pagina 286