53 digheden, die zij op de Akademie verwerven kunnen, over de goede ontwikkeling, welke daar aan hun oordeelaan hunnen geestdat scherpste aller menschen- wapens, gegeven wordt; doch we zijn wél vei re van dit als den toetssteen hunner toekomstige bruik baarheid te beschouwen. «Maar is het dan nog niet genoeg," vraagt mij welligt een onzer aanstaande Offi cieren«dat wij gedurende vier jaren met onverdroten inspanning, met onvermoeide vlijt, den inhoud \an zoo vele geleerde en doorwrochte cursussen geslikt hebben, komen we dan nu nóg niet beslagen ten ijs?" Al het geleerde, goede vriend, was voorbereiding, en van den geestdie u bezieltzal het afhangenof het u als ballast dan wel als kostbare lading zal dienen. Ge will Officier worden, wees voor alles Soldaat, dat wil zeggenwees het met hart en zielmet lijf en zin, van top tot teen; hecht aan uwen soldaten stand als het klimop aan den eikhecht aan het wapen uwer keus, als de jeugdige dweepster aan haren minnaar; hecht aan het vaandel, waarop gij den eed aflegt, als de leeuwin aan hare jongen. Laat vrij de bankier speculeeren en agioteeren om zich te verrijken, laat vrij de advocaat dringen en wringen, kuipen en kruipen om eene plaats in de iweedc Kamer te ver werven laat vrij de kapitalist sjouwen en bouwen om zijn vermogen te verdubbelenblijft gij inmiddels aan uwe nederige plaats in het opsluitend gelid vast genageld; behelp en bekrimp u om met uw genng inkomen te volstaan; vorm goede soldaten en wakkeie strijders; hard uw ligchaam en ontwikkel uwen geest;

Almanak der Koninklijke Militaire Akademie | 1899 | | pagina 255